Programy/Projekty

W naszej szkole prowadzone są następujące programy i projekty:

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach Programu nasza szkoła otrzymała 60 000. złotych  Dzięki tym pieniądzom zostaną wzbogacone pracownie: matematyczna oraz biologiczno-przyrodnicza  (z elementami VR i druku 3D).

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Sprzęt zakupiony przez naszą szkołę:

  • Drukarkę 3D ZORTRAX SKRIWARE wraz z akcesoriami, dzięki której uczniowie zobaczą szerokie zastosowanie drukarki 3D w przemyśle i nie tylko…
  • Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami
  • Stację Lutowniczą
  • Aparat+kamerę SONY A6600 wraz z akcesoriami (gimbal, blendy, statyw, itp.), które będą niezbędne w utrwalaniu ważnych wydarzeń szkolnych
  • Mikroporty, mikrofony oraz oświetlenie, które pomogą nam w organizacji imprez szkolnych